Které dveře na terasu jsou pro vás nejvhodnější?

Řešíte, jaký typ dveří si zvolit pro vaši terasu? V tomto článku vám blíže popíšeme možnosti jak balkonové sestavy, tak i posuvných skládacích nebo zdvižně posuvných dveří.

Vyberte si hned z několika možností, jak dveře na terasu vyřešit
Balkonová sestava – je nejlevnějším řešením (cca od 7 tis. Kč)
Posuvné dveře – PSK Portal, středně drahé řešení (od 25 tis. Kč)
Skládací dveře – FS Portal, dražší řešení (od 40 tis. Kč)
Zdvižně posuvné dveře – HS Portal, nejdražší řešení (od 60 tis. Kč)

Balkonová sestava
Představuje klasické řešení, tj. kombinaci balkónových dveří a oken. Toto řešení dveří na terasu se hodí zejména u rekonstrukcí, případně u bytových či panelových domů. I když jde o klasické řešení dveří na terasu, je plně funkční a představuje jednu z tepelně nejúspornějších variant. Balkonové dveře mohou mít buď klasický práh tvořený okenním rámem, nebo nízký hliníkový práh.

Posuvné dveře
Systém PSK Portal patří mezi nejžádanější řešení dveří na terasu. Hodí se jak do novostaveb, tak do rekonstrukcí, záleží pouze na dispozici vchodu. Jde o velmi cenově přijatelné řešení. V zásadě jde o klasický okenní profil, kde je pevné a posuvné křídlo, díky němuž vznikne dojem velké prosklené plochy. Posuvné křídlo dveří na terasu se ovládá pomocí jedné kliky. Otočením lze nastavit ventilaci, dalším posuvem se celé křídlo předsune dovnitř před pevné zasklení a tažením dveří se posuvné křídlo dveří na terasu po vodících kolejnicích předsune podél pevného křídla. Na výběr je varianta se spřaženou a s nespřaženou klikou, která je větších rozměrů. Zde doporučujeme přesně se na funkčnost informovat a případně si dveře nechat ukázat v některé z výstavních galerií VEKRA.

Skládací dveře
Skládací dveře FS Portal jsou elegantním řešením, které je vhodné tam, kde je potřeba při otevření získat co největší průchod. Skládací dveře na terasu se totiž velmi jednoduše úplně složí do harmoniky a tak není nutné omezovat průchod pevným křídlem, jako je tomu v ostatních případech. Pokud budete o skládacích dveřích na terasu uvažovat, je třeba požádat o konzultaci naše odborné konzultanty, protože tento typ dveří na terasu nemusí být dostupný ve všech profilových systémech.

Zdvižně posuvné dveře
Zdvižné posuvné dveře HS Portal jsou nejmodernějším řešením dveří na terasu, které se hodí zejména do novostaveb a všude tam, kde potřebujeme průchod skrz dveří na terasu zcela bez bariér. Základem těchto dveří je široký rám s kombinací pevných a pohyblivých dveřních křídel. Tento typ dveří na terasu se nabízí v několika konstrukčních možnostech a je vhodný zejména tam, kde je potřeba osadit velkou prosklenou plochu. Konstrukce v masivním rámu umožňuje posuv křídel o velmi vysoké hmotnosti, v případě hliníkových konstrukcí může jít až o téměř 400 kg. Je to opravdu velmi moderní řešení dveří na terasu, kde je ale zároveň nutné počítat s vyšší pořizovací cenou.

ZDROJ: planetaoken.cz

Výroba oken a dveří Kolín

Naše firma Petiss Kolín nabízí nejen výrobu dveří, výrobu oken, jejich dodávku, montáž oken a dveří, ale i zimní zahrady, garážová vrata, okenní doplňky a výrobu na zakázku. Zavolejte nám!

Důvody proč k nám

- Široký výběr sortimentu
- Poradenství, konzultace
- Kvalitní zboží
- Znalost trhu
- Profesionální řešení
- Reference
- Flexibilita
- Individuální přístup
- Záruka, servis

Výroba oken a dveří, montáž

Okna plastová
Hliníková okna
Střešní okna
Dřevohliníková okna
Eurookna
Plastové dveře
Vchodové dveře euro
Hliníkové dveře
Zimní zahrady
Garážová vrata
Okenní doplňky

Rychlý kontakt

MAJITEL
Josef Tichý tel: 777 174 714
Masarykovo náměstí 35
Pečky 28911
ASISTENTKA
Lenka Herzogová tel: 777 714 575
E-mail:
petiss@seznam.cz
info@petiss.cz