Co vás čeká při výměně oken?

Jedna zima za námi, druhá před námi. Nyní je čas na spočítání výše nákladů na vytápění a pokusit se o jejich snížení. První, co každého napadne, je zateplení domu. Ovšem tato činnost sebou nese nemalé finanční náklady, které jsou mnohdy nad rámec několikaletého rodinného rozpočtu, nemluvě o zásahu do chodu rodiny i pořádku kolem domu. Přesto lze výdaje za vytápění snížit i tím, že si pořídíte nová kvalitní okna. Máte však obavy z množství práce a nepořádku? Podívejme se, jak taková výměna oken probíhá a co vás čeká.

Odborná montáž oken se vyplatí
Objednat si odbornou montáž oken je rozumné řešení. Většina dodavatelů při dodávce oken i s montáží poskytuje prodlouženou záruční dobu. Montáž oken je pro správnou funkčnost a tepelnou úsporu minimálně stejně důležitá jako kvalita oken. Rozhodující význam má ošetření tzv. připojovací spáry, tedy správné spojení okna s ostěním. Zejména jde o ošetření spáry z hlediska průniku vlhkosti.

vymena0001

Montáž oken - den D
Často mají lidé obavy, že výměna oken „vyřadí domácnost z provozu“ na řadu dní. Časová náročnost výměny závisí zejména na počtu oken. V bytě běžné velikosti je to většinou jeden den u rodinného domku dva nebo více dní, a to podle náročnosti. Odborný konzultant dodavatele by měl sdělit, jak dlouho výměna potrvá. Obavy, že budete v noci bez oken, jsou zcela liché. Vybourání starých oken probíhá postupně tak, aby vždy večer byly veškeré otvory vyplněny.

Pokud se chcete na výměnu řádně připravit, je třeba počítat s tím, že montážníci musí manipulovat s velkými prvky, proto je dobré odstranit z okolí oken vše, co by bránilo dobrému přístupu nebo by se při manipulaci mohlo rozbít. Obvykle ale stačí asi 1 metr volného prostoru před oknem. Pokud na odklizení nábytku zákazník nestačí, tak montážníci špičkových firem vždy ochotně pomohou.

Přístupové cesty k oknům je dobré zakrýt, ale není to nutné. Většina firem považuje za samozřejmost, že si přístup k oknům sami zakryjí, aby ochránili podlahu a koberce. Pokud si chcete ušetřit práci s úklidem, je dobré chránit nábytek fólií, při úpravě stavebního otvoru po vybourání oken se práší.

vyměna 0002

Co se starými okny
Při výměně oken je možné objednat si také likvidaci starých oken, montážníci pak vybouraná okna rovnou odvezou. Demontáž oken je třeba provádět opatrně, aby došlo k co nejmenšímu poškození ostění a omítek. Vybourání špaletových oken s sebou nese větší poškození ostění a nutnost stavební úpravy před montáží nových oken, je to výrazně náročnější práce než u jednoduchých tzv. rekord oken.

Vzniklý otvor se připraví k osazení nových oken, to může nést nutnost drobných zednických prací, aby nová okna v otvoru dobře seděla. Zde je třeba počítat s prašností. Hrubé nečistoty montážníci sami uklidí.

Pokud jednáte o smlouvě na nová okna, doporučujeme dobře si dobře projít služby, které objednáváte, aby montážníci provedli i tzv. zednické začištění tedy začištění ostění. Nakonec jsou nová okna osazena objednanými doplňky, parapety, žaluziemi, sítěmi, případně je provedena i výmalba ostění z interiérové strany.

vymena0003

Převzetí nových oken
Namontovaná a bezchybně seřízená okna musí být zákazníkem osobně převzata a většina firem vyžaduje potvrzení tzv. předávacího protokolu. Například nový majitel oken VEKRA je vždy seznámen s používáním oken, jejich údržbou a seřizováním. Zákazník by měl vždy také vědět, kam se může v případě problémů obrátit.

zdroj: ceskykutil.cz

Výroba oken a dveří Kolín

Naše firma Petiss Kolín nabízí nejen výrobu dveří, výrobu oken, jejich dodávku, montáž oken a dveří, ale i zimní zahrady, garážová vrata, okenní doplňky a výrobu na zakázku. Zavolejte nám!

Důvody proč k nám

- Široký výběr sortimentu
- Poradenství, konzultace
- Kvalitní zboží
- Znalost trhu
- Profesionální řešení
- Reference
- Flexibilita
- Individuální přístup
- Záruka, servis

Výroba oken a dveří, montáž

Okna plastová
Hliníková okna
Střešní okna
Dřevohliníková okna
Eurookna
Plastové dveře
Vchodové dveře euro
Hliníkové dveře
Zimní zahrady
Garážová vrata
Okenní doplňky

Rychlý kontakt

MAJITEL
Josef Tichý tel: 777 174 714
Masarykovo náměstí 35
Pečky 28911
ASISTENTKA
Lenka Herzogová tel: 777 714 575
E-mail:
petiss@seznam.cz
info@petiss.cz